Dětské a dospívající sny v nás zanechávají ty nejsilnější stopy…

Renda

Marťa Rypalová dala na svojí zeď na Facebooku fotky svého syna Rendy. Chtěla jsem je sdílet a přidat k nim komentář, ale komentář se nějak protáhl a vznikl z toho tento článek. 🙂

Marťi, moc Ti děkuji za tvůj příspěvek. Fotky mě zavedly zpátky do mého dospívání. 😉 Pro nezasvěcené. Renda si přeje být model a fotit fotky. Jeho fotky mě moc zaujaly, něco zvláštního z nich vyzařuje. Skrz ně promlouvá jeho příběh. Jsou krásné, přirozené a procítěné.

Renda1

Dětské a dospívající sny v nás zanechávají ty nejsilnější stopy, protože jsou podpořené čistou naivitou a 100% vírou v jejich realizaci. Jejich zhmotňování nás nabíjí a posouvá dál. Jsme ochotní pro ně udělat cokoliv.

Postupem času se to však mění. Když zažijeme první porážky, zklamání, vlastní neúspěchy a zkoušky toho, jak moc si přejeme, aby se ten náš sen uskutečnil, pak se teprve ukáže, jak moc pro nás byl náš sen důležitý. A ty potlačené a vůbec nerealizované v nás stále zůstávají.

Taky jsem měla jeden velký sen. Přála jsem si hrát basket a jezdit na zápasy. Začínala jsem docela pozdě, až ve 14letech, kdy většina vrstevníků už měla spousty zkušeností. Naštěstí moje výška mi docela nahrávala a moje chuť hrát a nadšení mi vždycky hodně pomáhaly. Nic jiného pro mě v té době neexistovalo, a tak jsem všechen svůj čas i energii dávala do basketu. I díky tomu jsem chybějící zkušenosti brzy dohnala.

Nezastavilo mě ani několikaleté sezení na lavičce a projeté kilometry na zápasy, i když jsem nastoupila třeba jen na minutu. A právě v té minutě je potřeba ukázat to nejlepší, i když ne vždy to vyjde. Každá příležitost je zkušenost a moje nasbírané zkušenosti se brzy začaly úročit. Asi po 4letech jsem hrála zápasy od začátku do konce. Navíc jsem si na hřišti mohla dělat, co jsem chtěla a to byl skvělý pocit. 🙂

Pak jsem si přála hrát v zahraničí. Pamatuji si, jak jsem si každý den vizualizovala, že hraju basket někde u moře. Jednoho dne se moje přání zhmotnilo a já strávila dva krásné roky ve Francii. Byla to hodně velká škola.

První rok byl skvělý, zvykala jsem si na nové prostředí, učila se nový jazyk a postupně se zlepšovala. Druhý rok jsem byla ve vyšší soutěži. Najednou jsem začala narážet na své limity, omezení, strachy. Zapomněla jsem hrát pro radost a pro sebe. Měla jsem pocit, že musím splnit očekávání ostatních. Jenže ta očekávání jsem měla v hlavě jen já.

Připomnělo mi to i rozhovor s Pavlem Moricem a jeho slova, co by radil sám sobě na mistrovství: „Řekl bych mu, že je v pořádku, když to nevyjde, ať to dopadne jakkoliv. Hlavně, ať to dělá pro sebe.“

Celý článek si můžete přečíst ZDE ››› Všichni máme nějaký aspekt mistrovství – Pavel Moric

Teď po Xletech začínám ty svoje strachy konečně opouštět a hranice si posouvat. Je to postupná cesta. 🙂 Čas však dozrál až teď, kdy jsou přede mnou nové výzvy a čekají na splnění nová přání.

Každá zkušenost při plnění našich snů je cenná a k nezaplacení. Každá nás posouvá dál, i když to třeba v tu chvíli zrovna nevidíme, nebo cítíme porážku a náš sen je zatím v nedohlednu.

Nejdůležitější je být na cestě… 🙂

Přeji Rendovi i nám všem hodně radosti, krásných, cenných okamžiků, trpělivosti a po ruce vždy někoho, kdo nás na naší cestě podpoří a občas připomene, že ten nejcennější kompas je v našem srdci a pohon pro něj je radost z každého krůčku. Protože z každého malého krůčku je velký skok. 😉

A pokud byste právě teď potřebovali více lehkosti a nadhledu na vaší cestě, stáhněte si e-book Energie zázraků.

S úctou a láskou P.S.

Petra Slámová
Miluje osobní rozvoj. Inspiruje ostatní, jak se napojit na svou intuici, jak si hýčkat své zdraví přírodní cestou, jak pozvat do svého života více hravosti, lehkosti a zázraků, jak s nadhledem propojovat souvislosti života, jak si harmonizovat své čakry anebo natečkovat svou jedinečnou mandalu, která vás zbaví starostí a naplní radostí.

Stáhněte si e-book zDARma

Energie zázraků 

3 inspirující příběhy, které vám dodají více nadhledu a životní lehkosti. 

Možná jste právě teď v situaci, kdy:

» vám v životě některé věci nevychází tak, jak si přejete.

» jste zaseknutí na místě a nevíte jak dál.

» se vám hodí KOUZELNÝ PROUTEK či prsten od ARABELY, pro usnadnění starostí.

Proto jsou zde 3 inspirující příběhy z mého života, které vám změní pohled na běžnou realitu.

A dají návod, jak se na energii zázraků také naladit. ♥

Lucka Regenermelová
Ebook doporučuji každému, kdo se chce opět napojit sám na sebe a být v kontaktu vědomě více s přírodou. Ukazuje, jak fungují vesmírné zákony a jak vidět dané souvislosti. Ebook vás zastaví a uvědomíte si, že je potřeba být častěji teď a tady.
Lucka Regenermelováwww.luckaregi.cz
Komentáře