„Všichni máme nějaký aspekt MISTROVSTVÍ“ … Pavel Moric

Pavel Moric

V září 2012 jsme šly s kamarádkou na seminář:

Mentalita úspěchu a techniky kontroly mysli z bojových umění

cerny pasek

V té době jsem netušila, co vše se díky němu dá do pohybu. Jeden ze spíkrů byl týpek v kimonu (Pavel Moric), kvůli kterému jsem tam sice nešla, ALE…

Ve správný čas nám vesmír přivede do cesty ty správné bytosti, které nás mohou něco naučit a posunout dál. Aneb když je žák připraven, učitel se najde. A učitel je to pro mě vzácný, navíc sedminásobný mistr karate v ČR. Zakladatel a majitel oblíbeného klubu KARATE VISION. Vědomý trenér karate, vyhledávaný spíkr i kouč osobního rozvoje.

Akorát jsme každý byl na úplně jiném semináři. On si pamatuje, jak skvělé dělám kliky. (Tedy právě naopak. Kliky nesnáším. Netušila jsem, že něco takového budeme dělat. Měla jsem volné tričko, které nebylo úplně vhodné na takové aktivity. Hned jsem viděla, že mi bude vidět až na pupík. Takže jsem v rámci možností udělala klik. :))

Nicméně já si pamatuji člověka, který mě ocenil za to, že projevuji své emoce. Rozbrečela jsem se. Nebylo to kvůli zmíněným klikům, ale po vedené meditaci. Po Xletech jsem dostala povolení svobodně brečet. Do té doby to pro mě bylo trauma, rozbrečet se na veřejnosti. Možná to taky znáte z dětství. ( Nebul. Proč brečíš, máš důvod?…)

Když Pavel odcházel, nabídl nám možnost začít chodit na Karate for life do svého klubu. V té době jsem chtěla zase začít dělat nějaký sport a spojení s osobním rozvojem mě nadchlo. Navíc to zapadlo i do mého harmonogramu.

100620164201

Sice jsem nikdy dříve nepřemýšlela o tom, že bych dělala karate, ale jsem za to rozhodnutí ze srdce vděčná a stále mě fascinuje, jak je vše propojené. Trénink je pro mě skvělé zrcadlo. Můžu se tam podívat na můj aktuální postoj. Nemyslím jen na tréninku, ale i v mém životě. Např. jdu na trénink jako vítěz, nebo jako loser (tedy ten co, prohrál). Mám chuť si to užít a jdu do toho naplno, nebo to jen nějak odfláknu?

Skvělé prostředí tohoto klubu mě naučilo přestat se srovnávat a vnímat jen sama sebe. Potkat svůj strach, přijmout ho a přestat před ním utíkat. Tak jsem to většinou dělala dřív. Když se teď podívám na svůj život, jdu si svojí vlastní cestou, užívám si to a hledám nejjednodušší a nejkratší cesty. Mám pocit, že je to právě i díky karate. Tedy taková slova už jsem několikrát slyšela, když dělám nějaký pohyb navíc – jednoduchost – nejkratší cesta. 😉

Vše se krásně prolíná a doplňuje. Baví mě i různé zvědomovací momenty. Co děláme, proč to děláme. Jak to dělám konkrétně já a jak to můžu udělat jinak. apod.

S odstupem času stále více oceňuji i to, že cesta bojovníka mi hodně pomohla v období, kdy jsem potřebovala najít svoji vnitřní sílu. Než se tak stalo, šla jsem stále kupředu, i když občas ubrečená. Bylo to období rozvodu a po něm. Byť byly některé chvíle náročné, hodně mě to posílilo a jsem za to ze srdce vděčná. Některé zázračné momenty zmiňuji v e-booku Energie zázraků.

Pavel je pro mě inspirací i co se týká seminářů osobního rozvoje. Tento směr mě taky baví. Zároveň mi pomáhá posouvat moje hranice. Užívám si to. Je krásné otočit se zpět a vidět ten posun kupředu. Ocenit se za ty velké, ale i za ty malé každodenní  krůčky.

040620164172

Třeba vyfotit se s Pavlem na stole, aby za námi byl krásně vidět slajd. Přestat řešit, jestli se to může – nemůže. Kolik lidí na nás bude koukat a co si budou myslet. Prostě přijmout myšlenku – nadchnout se pro ní a zrealizovat jí.

Slajd, který je na fotce za námi, je pro mě hodně cenný. První tréninky pro mě bylo nejtěžší, najít alespoň jednu věc, za kterou se po tréninku ocením. Moje hlava byla okamžitě připravená tisknout stohy papírů o tom, co se mi během tréninku nepovedlo. Postupem času jsem zjistila, že to tak má více lidí. Být více zaměřený na své chyby, než na to, co se povedlo. Takže to postupně měním.

IMG_0990

Tato fotka je z celodenního semináře The Best od Pavel Moric. Měli jsme se rozdělit do několika týmů a udělat fotku na vybrané téma. Naše skupinka si vybrala téma: „Šílená oslava policejního sboru“. Jak se nám povedla, můžete posoudit sami. Stihli jsme jí do zadaného časového limitu. 🙂 … a navíc, alespoň za mě – užila jsem si to – tady a teď. To je u mě také posun. Být tady a teď – to byl pro mě dříve velký oříšek.

V jednu dobou jsem se dostávala do situací, které mi ukazovaly, že věci nemusí být vždy dokonalé, i přesto jsou perfektní. Pavel mi na to řekl:

SDC17563

„Dokonalý stav je šikana naší mysli.“

…a to uvědomění a osvobozující pocit je nádherný.

Ve spojení s Pavlem mě napadlo pár otázek.

IMG_5167

Pavle, co Tě přivedlo na vědomou cestu osobního rozvoje?

Pavel: Moje nedostatečnost a nespokojenost. Zároveň obrovská chuť poznávat, jak věci doopravdy fungujou…kromě úzkostlivejch rad mých rodičů.

Pavel a emoce

Pavel: Dovoluje si je cejtit a prožívat a někdy ještě stále dokáže utéct.

V karate jsi se stal 7x Mistrem republiky. Na Mistrovství Evropy jsi neuspěl a díval jsi se na to, jak ostatní soupeři z jiných zemí mají své zázemí… maséry, terapeuty, osobní kouče… Co bys na Mistrovství řekl Pavlovi? Co by Tě tenkrát podpořilo? 

Pavel: Byl bych tam s ním. Dal bych mu takovou motivační řeč, že by se p….l. Připravoval bych ho na to dopředu. Řekl bych mu, že je v pořádku, když to nevyjde, ať to dopadne jakkoliv. Hlavně, ať to dělá pro sebe.

Jak Pavel Moric překračuje svá omezení?

Se strachem, s podporou ostatních, z nevyhnutelnosti boží vůle.

Na semináři jsi pustil i úryvek z Kung fu PandaTlustý nemotorný panda, který miluje kung fu se stal Dračím bojovníkem. Ten film znám, ale v tu chvíli jsem měla pocit, že kvůli tomu okamžiku tam jsem. Nechalo to ve mně tak zvláštní otisk.  Ještě když jsi řekl, něco v tom smyslu, že když milujeme to, co děláme, k tomu cíli se prostě nějakou cestou dostaneme. DÍKY ! 🙂

Pavel: Všichni máme v sobě nějaký aspekt mistrovství. Tenhle aspekt přináší spousty impulsů a příležitostí to přetavit v něco božskýho.

…a to je vzkaz i pro vás. 😉 S úctou P.S.

Petra Slámová
Miluje osobní rozvoj. Inspiruje ostatní, jak se napojit na svou intuici, jak si hýčkat své zdraví přírodní cestou, jak pozvat do svého života více hravosti, lehkosti a zázraků, jak s nadhledem propojovat souvislosti života, jak si harmonizovat své čakry anebo natečkovat svou jedinečnou mandalu, která vás zbaví starostí a naplní radostí.

Stáhněte si e-book zDARma

Energie zázraků 

3 inspirující příběhy, které vám dodají více nadhledu a životní lehkosti. 

Možná jste právě teď v situaci, kdy:

» vám v životě některé věci nevychází tak, jak si přejete.

» jste zaseknutí na místě a nevíte jak dál.

» se vám hodí KOUZELNÝ PROUTEK či prsten od ARABELY, pro usnadnění starostí.

Proto jsou zde 3 inspirující příběhy z mého života, které vám změní pohled na běžnou realitu.

A dají návod, jak se na energii zázraků také naladit. ♥

Lucka Regenermelová
Ebook doporučuji každému, kdo se chce opět napojit sám na sebe a být v kontaktu vědomě více s přírodou. Ukazuje, jak fungují vesmírné zákony a jak vidět dané souvislosti. Ebook vás zastaví a uvědomíte si, že je potřeba být častěji teď a tady.
Lucka Regenermelováwww.luckaregi.cz
Komentáře