Nejhorší 😭 a nejlepší 😍moment v OKG

Nejhorší a nejlepší moment v OKG

Když se mnou Janička Teršlová chtěla na Kongresu natočit video, dostala jsem otázku ohledně nejhoršího a nejlepšího momentu v OKG. Na nic jsem si v tu chvíli nevzpomněla…na některé věci potřebuji čas, než si je připomenu.

Teď s odstupem času se mi vybavilo pár myšlenek, našly si cestu do článku. Psaní je mi bližší, tak toho využiji.

Z období rozvodu (to jsem byla v OKG asi 5tý rok), kdy jsem měla co dělat, abych se udržela na nohou. Rozvod jako takový šel hladce. Vše, co se mi honilo hlavou už tak hladké nebylo. Rozpadl se mi tým, provize šly dolů (v jednom měsíci až na 1400kč). V té době jsem hodně chodila rozdávat letáčky do schránek. Neměla jsem sílu s nikým mluvit a chůze mi pomáhala. Čistila jsem si tím hlavu.

Hodně jsem poslouchala nahrávky ze školení, pořád dokola. Drželo mě taky něco tam nahoře (ve vesmíru, něco mimo nás…) mi dávalo víru, že to zvládnu, a tak jsem stále pokračovala.

Byly 2 momenty, kdy jsem klečela na kolenou, brečela a nevěděla, jak dál. Vždy přiběhla moje mladší dcera, vzala mi hlavu do svých dlaní, objala mě a řekla, že to zvládneme. Věřím tomu, že každý máme svého pozemského anděla. Nepotřebuje nic vysvětlovat, prostě se objeví, když je potřeba. Těch pozemských andělů mám víc. ♥

Jeden nádherný citát říká: „Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ Paulo Coelho

…a je to pravda. Tedy z vlastní zkušenosti to můžu jen potvrdit.

To, že jsem od roku 2012 začala chodit na karate, taky nebyla náhoda. Sice jsem o tom, že někdy budu dělat karate, dříve nikdy nepřemýšlela, ale zaujalo mě spojení osobního rozvoje s pohybem. Zpětně jsem za toto rozhodnutí ze srdce vděčná.

Byl tam pro mě (a stále je) bezpečný prostor, který mi dával vždy to, co jsem potřebovala. Zpětnou vazbu na můj životní postoj, možnost znovu najít svojí vnitřní sílu, vnímat více sama sebe (svoje strachy, limity, možnosti podpory, necitlivost, silné stránky…), zároveň inspirace, jak věci mohou být jinak, jak se mohu podpořit, uvolnit a život si užít.

Období rozvodu jsem tady již zmínila. V té době jsem netušila, jak zvládnu platit příspěvky za karate. Mrzelo mě to, věděla jsem, že mi karate pomáhá. Přála jsem si chodit i dál. Napadlo mě, poprosit Pavla, jestli bych mohla chodit bez placení. Vždy, když jsem za ním s čímkoliv přišla, naslouchal a kolikrát mě mile překvapil jeho přístupem, který jsem od nikoho jiného neznala. Vnitřně mě to vždy posílilo.

….a jak to dopadlo s těmi příspěvky?

Před vánoci jsme si šli sednout na skleničku s pár lidmi z karate for life. Když jsme odcházeli, nabídla jsem Pavlovi, že ho svezu, měla jsem to po cestě. Chtěla jsem se ho zeptat, ale nenašla jsem odvahu. Místo toho ze mě vylezlo jen, že nevím, jestli přijdu po novém roce, kvůli financím. (To, čím jsem si procházela věděl/tušil, občas jsem k němu šla pro radu.)

Jeho odpověď mě rozbrečela i teď. Tak to neřeš anděli a choď zadarmo. Takže jak jsem psala v některém z odstavců výše… „Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ Paulo Coelho

Přála jsem si to zvládnout a celý vesmír mě podporoval(… a podporuje stále). Od doby, co jsem se vrátila do své vnitřní síly, zase za karate s láskou platím. Inspirovalo mě to. Jak málo někdy stačí a kolik to pro toho druhého může znamenat. …a tak v různých podobách pomáhám ostatním. Třeba je i inspiruji. ♥

…a ten nejlepší moment v OKG?

Když si spolupráci s OKG užívám. Když tvořím, připravuji školení, píšu článek, připravuji video s Janičkou …a zapomenu na svět kolem.

Když školím, uvolním se a dokážu využít aktuální situace (učím se to 🙂 ) …třeba na Konferenci v Liberci (květen 2016), kdy jsme během písničky měli obejmout asi 10lidí. Byla tam tak nádherná atmosféra plná radosti, hybnosti, chvíle tady a teď umocněná každým, kdo tam byl. Přijít s tou myšlenkou a přetvořit jí v něco tak naplněného, je pro mě TOP.

Možná by někdo zmínil pozici, nebo ocenění. Je krásné, když vám tleská plný sál lidí, ale tam uvnitř to zatím ještě neumím úplně procítit. Učím se přijmout ocenění. Jsem už daleko dál než, když jsem začínala. Vše je postupný vývoj. To co mě ještě hřeje, je ten kus cesty, ta změna. To, že se s láskou umím ocenit. To, že cítím, jak věci jsou. Není potřeba to slyšet zvenku.

Jak s oblibou říkám, OKG je cenná škola života. Je jen na vás, na čem budete pracovat, co si chcete splnit, jakou cestou se vydáte. Každý den máme novou volbu.

dnes jsem se rozhodla pro OKG, proto je můj život o tolik bohatší. Vaše volba je jen na vás. ♥

S úctou Vaše Petra Slámová

Petra Slámová
Poradím Vám, jak podpořit své zdraví přírodní cestou s výrobky OKG, které vycházejí z principů TČM. ***Vyrazit na cestu ke zdraví můžete i s e-bookem: 10 kroků ke zdraví přírodní cestou ***Inspiraci můžete najít také v e-booku: Moje cesta ke zdraví přírodní cestou s výrobky OKG
Komentáře