„Frčíme jako rodina, manželé, OSVČ opět s provizemi, které jsou pohádkové!“ Ing. Jana Teršlová

Jani, opět mě to dovedlo k Tobě…navážu na rozhovor, který jsme dělaly před rokem.

⇒ 6+(1) otázek pro mojí nejoblíbenější Generální manažerku

  • Jaký pro Tebe byl rok 2016??? V létě 2016 jste se přestěhovali do krásného baráčku, který jste si postavili. Byl to jeden z Vašich snů, který jste si i díky OKG splnili. Jaká byla cesta k tomuto snu?

Janka: O, ahoj Petko! Děkuji opět za krásnou příležitost napsat o sobě pár řádku  🙂 Máš pravdu, v létě 2016 jsme se nastěhovali do baráčku, byl to náš dlouhodobý sen, kterému jsme oba dva věřili a šli si za tím. Bylo to dlouhé (1 rok), náročné ale pokud člověk má před sebou sen, v tu chvíli mu to tak náročné zas nepřijde, až s odstupem času. Ale ráda se pochlubím jakou úlohu jsem zastupovala: od matky, manželky jsem šla přes projektanta, dizajnéra, nákupčního, manažera, stavbaře atd. Můj manžel však tohle dokázal ocenit a vždy jednou za měsíc mě vzal na ozdravný pobyt na 3 hod do nákupního centra ♥tím zachránil naše manželství. 

Jana Teršlová OKG

  • Pamatuji si období, kdy jsi měla krásné provize, ale málem se Ti rozpadla rodina. Člověk dává většinu energie a pozornosti do jedné oblasti a na ty ostatní zapomíná… Určitě se člověk z takového období rád poučí. Proto se Tě chci zeptat, jako jednoho z úspěšných lidí v OKG, kdy Tvoje provize opět krásně rostou, ale zároveň si užíváš svůj čas s rodinou, i čas věnovaný seberozvoji: „Jak se Ti daří držet si zdravou hranici úspěchu?“

Janka: Oj Peťulko, nerada se k tomu vracím, nicméně Tě mám ráda, takže Ti odpovím. 🙂 Tady by stačilo napsat jedno slovo: POKORA a pak jde všechno. Nicméně to trošku více rozeberu.

No člověk je zapálený pro jednu věc a na další lidi, věci, činnosti kolem jakoby zapomněl …to se stalo i mě i našemu vztahu. Pamatuji si moc dobře, jak jsme si děti a klíče od auta předávali mezi dveřmi a jenom se pozdravili. Brrr. V tu chvíli jsem si ale vůbec nic neuvědomovala. Jak jsi napsala, měla jsem provize, o kterých se může jiným maminkám na mateřské jenom snít. Byla jsem uznávaná, úspěšná, bohatá, obdivovaná,  ALE to nestačí, že?

Když přišel řekněme tomu: BOD MRAZU, byl čas se za stavit a nad vším začít přemýšlet a klást si otázky: co v životě chci, s kým chci zestárnout, koho chci, aby viděli mé děti, co vše jim chci předat atd. Uvědomila jsem si, že musím něco změnit, musím začít dělat něco jinak! Nastavila jsem si určitá pravidla sama pro sebe. Vyhradila jsem si čas na práci a čas na rodinu. Neříkám, že to bylo hned ideální, ale věřte, že i těch 20% bylo na našem vztahu znát! Takže mám nastavené pravidla a frčíme jako rodina, jako manželé, jako OSVČ opět s provizemi, které jsou pohádkové. Denně vděčím tomu nahoře za to, že mi otevřel oči a mysl.

 

 

Děkuji za tu i negativní zkušenost díky, které dnes žiji pohádkový život. Vděčnost je mocná, a když k tomu přidáš i pokoru, jsi na dobré cestě.

A ještě jedna důležitá věc, kterou chci zdůraznit….ten příspěvek navádí k tomu jakoby celá OKG mohla za můj téměř rozpadlý vztah. To je ale velký OMYL, není to o OKG, ale o mě, sebe sama, mých hodnotách a hranicích. OKG byl v tu dobu pouze takový podpůrný moment k tomu, abych si tohle všechno uvědomila.

Jo a ještě jedna důležitá věc: naučila jsem se konečně věci přijímat, nebojuji, ale PŘIJÍMAM, respektuji a jedu si dál svoji cestou. Dnes se naštěstí koukám pouze zpovzdálí co to dělá s lidmi, kteří neumí příjímat. Mají potřebu ke všemu se vyjádřit, obhájit, postavit čelem…ale co když už nemusí? Co když si tím zbytečně ubližují?…popřemýšlejte nad tím.

  • Ty jsi původem ze Slovenska, do Čech jsi přijela původně za studiem a nakonec jsi tu už zůstala. I přestože neumíš stále perfektně česky, není to pro Tebe překážka. Určitě by se našlo více věcí, které by mohly být pro někoho skvělou výmluvou, proč nemůže uspět. U Tebe je to jinak! Jaký je Tvůj recept na úspěch?

Janka: hahahaha, už umím český! 🙂 no jo, každý se na to může právě koukat po svém a já to respektuji. Dnes už to pro mě není překážka. Ne protože bych uměla perfektně česky, ale protože já to jako překážku nevnímám. Na každém člověku se snažím vidět pozitivní a silné stránky, proto si myslím, že i  na mě se tak kouká…jsem naivní? manžel mi říká, že ano…ale to myslí obecně, ne jenom na tuhle situaci. Mně je to jedno, v naivitě se mi žije dobře 🙂 zkuste to někdy 🙂

Každý člověk má v sobě i slabé stránky, u mě je to právě psaní textu, mluvení, ale zlepšuji se. Dokonce jsem se přihlásila na kurz TVOŘIVÉ PSANÍ a hodně moc se na to těším. Také hodně čtu. Dnes už můžu na sobě více pracovat. V době kdy jsem začínala, tak jsem musela vydělávat a nemohla jsem si dovolit říct si, že neumím mluvit tak tu práci nebudu dělat…nebo mohla? Vy můžete? Hledáte slovo, které by omlouvalo Vaši lenost?  nedělejte to prosím. Tím nic nezměníte, spíš si řekněte….vždyť ono to nějak půjde a skutečně se Vám vesmír otevře a nějak to půjde… až zjistíte, že jste za vodou. 

Recept na úspěch? jejda, já nejsem jeden z těch chytrých lídru co na počkání rozdává zaručený recept na úspěch 🙂 🙂 🙂 přemýšlím, …asi je to všechno o POSTOJI k Vašim snům!  Ke všemu, čeho chcete dosáhnout.

Já asi byla vždy i cílevědomá. Chtěla jsem jet studovat, jela jsem studovat, byť to bylo 600km daleko (dnes je to jenom 430km, jezdíme už přes PL a je tam nová dálnice). Chtěla jsem do zahraničí vydělat si na školu, jela jsem i přesto, že vyřizování tehdy bylo na měsíc + peníze! Vždy to šlo nějak udělat. Dokonce mi mamka říkala: hlavně mi nepřiveď domu žádného Čechouna a booom mám za manžela Čecha. 

Snažím se tento postoj budovat i v dětech. Pokud něco nechtějí udělat, tak ať řeknou na rovinu, že jsou př. líní, ale ať si vždy přiznají pravdu, aby věděli přesně, co je brzdí.

Vždy si říkám, že už budu cvičit, ale nikdy k tomu nedojde. Proč? Jsem líná, není to o tom, že nemám čas. Nevařím, protože mě to nebaví, ne protože nestíhám (ani nová kuchyň mě nedonutila začít vařit tak jak by si manžel představoval).

Akorát je pak důležité si uvědomit, co se stane, když tedy budete líná něco udělat!!!!

Já osobně jsem smířená s tím, že nikdy nebudu mít obvod pasu 60 cm a nikdy nedostanu ocenění za nejlepší kuchařku v naši domácnosti…nejsem ale líná vydělávat peníze!!!  Ráda si užívám odpoledne a víkendy s dětmi, je to obrovský příliv energie!♥

  • S úspěchem někdy přichází i závist? Setkala jsi se s ní někdy? …pokud ano, jak ji vnímáš?

Ráda se koukám na pohádky a v jedné z nich hrála i roli ZÁVIST a řekla: mě se nezbavíte, závist tady bude vždy! Takže co, musíme se s tím smířit a jet dál. Zase přijmout fakt, že tady ta závist je a hotovo! nebo ne? Budeš tomu dávat pozornost? Závist poroste. Na druhé straně, budeš-li ji ignorovat, udělá hodně neplechy. Sama nevím jak se k tomu postavit. Ale spíš se přikláním k tomu, že závist se vždy jednou sama dostane do vlastní klece (sežere se nenávisti sama k sobě???).

To víš, že jsem se i já setkala se závistí, ale není to v takové neúnosné míře. Většinou mám kolem sebe přející lidi a toho si hodně moc vážím. Závistivcům mohu jenom popřát, aby se tyhle vlastnosti brzo zbavili, protože si tím ničí život sami sobě, nikomu dalšímu.

Musím se smát, protože jeden můj kamarád mi řekl, že si mě vždy zavolá, když si koupí nové auto. Jednou mě svezl svým nadupaným autem a celou cestou jsem to auto upřímně obdivovala a jemu to rozhodně dělalo moc dobře.  Takže potěšení na obou stranách.

Čím víc přeješ, tím víc máš. Nevím jestli se říká i něco o závisti? …ta Tě může fakt jenom sežrat, nic jiného.

  • Máš teď prostor, co si přeješ, aby tu zaznělo…

Fakt? tak chci říct, že jsi můj anděl! Že jsem hodně moc  za Tebe vděčná, za to jaká jsi. Já ani nevím, zda-li si uvědomuješ, jak moc lidem včetně mě pomáháš?.Stačí třeba jedna hluková myšlenka od Tebe a člověk začíná přemýšlet. Otáčí si tu myšlenku zprava doleva, zleva doprava až si uvědomí to co má. Hooodně moc lidem pomáháš! ,…děkuji Peťko!

Lidi, kteří jsou pod Tvým vlivem si mohou již teď gratulovat, protože půjdou tou správnou cestou vpřed! Děkuji Peťko, hodně moc!

Chci ještě všem, co budou tento článek číst, říct, že i já jsem byla někde na začátku, že i já jsem byla bez peněz, že i já jsem někdy pochybovala, že i já jsem dělala a dělám chyby, ale vždy když se chytnu za srdce tak cítím, že jdu správnou cestou vpřed za svým snem, za naším společným snem. Vy to dokážete také, jen si věřte a mějte po boku někoho, o koho se můžete opřít, ať už je to máma, manžel, děti, kamarádka, nejlepší přítel, učitelka, šéf….někoho kdo Vás má skutečně rád ♥ a tím chci poděkovat mému úžasnému manželovi, který se mnou sdílí mé pády, výhry, radosti i starosti, smutek i žal i štěstí. Děkuji.

 

Jani, ani nedutám a tiše děkuji, že jsem mohla sdílet tak krásná, hluboká a silná slova, myšlenky i inspiraci! Ty to víš, děkuji za tebe, máš v mém srdci speciální místo…

S úctou a láskou k OKG, Janičce Teršlové i vám všem zprostředkovala  Petra Slámová

 

PS: Vy, kteří teprve hledáte příležitost, díky které si postupně začnete měnit i ten svůj život, můžete »»» pokračovat ZDE

Petra Slámová
Poradím Vám, jak podpořit své zdraví přírodní cestou s výrobky OKG, které vycházejí z principů TČM. ***Vyrazit na cestu ke zdraví můžete i s e-bookem: 10 kroků ke zdraví přírodní cestou ***Inspiraci můžete najít také v e-booku: Moje cesta ke zdraví přírodní cestou s výrobky OKG
Komentáře